Aktivity

Chceš se zapojit do jednoho z našich společenství všech věkových skupin a zájmů, ale nevíš, jak fungují, jak se připojit či koho kontaktovat? Máme PRO TEBE několik tipů!

Výuka náboženství

PaedDr, Radka Slavíková - nejmladší děti: 1. třída středa ve škole, 2. třída středa v 13:00 v ZŠ Moravany.

O. Mariusz Sierpniak - starší děti, které byly v roce 2018 u prvního sv. přijímání: středa 15:00 - 15:45 v ZŠ Moravany

Schola

Pokud máš rád hudbu, baví tě zpívat, hrát a chceš se aktivně zapojit do liturgie, tak neváhej a přidej se k nám! Zkouška scholy probíhá téměř každou neděli (mimo letní prázdniny) od 18 hodin v kostele sv. Václava. Na závěr roku tě pak čeká již tradiční vánoční koncert. Jdi po sluchu, určitě nezabloudíš!

Kontakt: Tereza Jeřábková, 724 563 652

Minischola

Ať si velký nebo malý nebo akorát, přijď si s námi zazpívat.

Kontakt: Petra Marcinčáková, 723 964 479

Společenství mládeže

Můžeš využít příležitosti prohloubit svou víru, poznat fajn lidi a zažít spolu něco nového. Přijď mezi nás!

Mladší mládež se setkává v Moravanech na faře, kontakt: O. Mariusz, 604 345 370

Starší mládež (od 15-ti let) se setkává každý 2. a 4. pátek v měsíci po mši svaté (od cca 19.15h) na farě v Moravanech, Želešicích nebo Ořechově - před setkáním upřesněno v ohláškách

Kontakt: Magdaléna Šímová: 724 854 856

Společenství matek

Přijměte pozvání do modlitebního společenství matek, které spojuje maminky, jež se chtějí společně modlit za své děti a vnoučata. Připojte se v prosbách ke všem modlícím se rodičům světa.

Scházíme se každou sobotu v 7 hodin (Květná 8, Moravany).

Kontakt: Oldřiška Langášková, 737 478 084

Společenství mužů

Jsi muž a máš zájem upevnit svého vnitřního ducha, ujasnit si různé postoje a názory v životě či čerpat z bohatého pramene Božího Slova?

Rádi uvítáme další zájemce z řad mužů, kteří s námi chtějí podobné cesty objevovat.

Setkáváme se každou 2. neděli v měsíci večer na moravanské faře.

Modlitba mužů nad Božím slovem

Scházíme se každé pondělí v 19:45 na faře v Moravanech.

Kontakt: Jiří Šíma, 602 600 217

Společenství manželů

Více v odkazu "Společenství manželů" zde

Kontakt: Petr Koutný, 731 166 814

Živý růženec

Každodenní modlitba desátku růžence v jednotlivých rodinách naší farnosti.

Kontakt: paní Průšová, případně zde

Schonstadtské hnutí

Schonstadtská svatyňka putuje po rodinách naší farnosti a zůstává u každé po tři dny.

Kontakt: paní Průšová, případně zde

Adorace

Každou sobotu od 20 hodin je otevřen kostel sv. Václava v Moravanech s vystavenou Nejsvětější svátostí oltářní. Je to jedinečná příležitost být v tichu s naším Pánem.

Chvály

Přijďte jednou za měsíc společně chválit Pána s naší chválovou kapelou! Těšíme se na vás!

Chvály se konají v 19hod., většinou poslední sobotu v měsíci, místo tiché adorace. Více info naleznete v ohláškách.

Kontakt: Michaela Langášková, 721 529 766

Tříkrálová sbírka

Zveme malé i velké koledníky, přidej se k nám!

Od roku 1999, kdy se tato sbírka na oblastní charitu v Rajhradě poprvé uskutečnila, již občané Moravan v rámci této sbírky přispěli přibližně 1.1 mil. Kč (údaj 3/2018).

Kontakt: Oldřiška Langášková, 737 478 084

Farní ples

Zlatý hřeb kulturního života farnosti pořádaný mládeží v nebovidské sportovní hale.

Více informací o aktuálním ročníků na www.farniples.cz

Těšíme se na vás na dalším farním plesu!

Kontakt: Michaela Langášková, 721 529 766

Setkání rodin v Osové Bítýšce

Chceš nakouknout pod pokličku naší farnosti? Pojeď s námi v květnu na každoroční víkendové setkání rodin v Osové Bítýšce. Na své si přijde celá rodina.

Těšíme se na Tebe na dalším setkání.

Kontakt: Jan Kaňovský, 603 963 388

Noc kostelů

Široká veřejnost má při této akci možnost navštívit prostory kostela a nahlédnout do života farnosti. Program Noci kostelů probáhá střídavě v obou kotelech naší farnosti, tedy v Moravanech (liché roky) a v Nebovidech (sudé roky).

Kontakt Moravany: O. Mariusz, 604 345 370

Kontakt Nebovidy: Milan Mojžíš, 725 111 409

Den dětí a ukončení školního roku

Přijďte koncem června strávit s vašimi dětmi odpoledne plné her na farní zahradu a zakončit tak školní rok. Na závěr se koná vždy společný táborák, takže buřty s sebou! Těšíme se na vás :)

Kontakt: Michaela Langášková, 721 529 766

Pěší pouť mužů

Farní tábory

Pošlete své děti na nezapomenutelný týden plný legrace, dobrodružství i duchovního programu.

Kontakt: Barbora Jeřábková, 724 563 659

Kateřinská mše v Nebovidech při svíčkách

Duchovní obnova pro manžele v Kostelním Vydří

Pobyty mládeže v Tatrách