Aktivity a společenství farnosti

Chceš se zapojit do jednoho z našich společenství všech věkových skupin a zájmů,
ale nevíš, jak fungují, jak se připojit či koho kontaktovat?
Máme PRO TEBE několik tipů!

Výuka náboženství - ZŠ Moravany

Radka Slavíková - 1. třída: St 12.30-13.00h; 2. a 3. třída: St 13-13.45h
Pavel Šimonek - 4. až 5. třída: 15:00-15:45

Schola

Pokud máš rád hudbu, baví tě zpívat, hrát a chceš se aktivně zapojit do liturgie, tak neváhej a přidej se k nám!

Zkouška scholy probíhá téměř každou neděli (mimo letní prázdniny) od 18 hodin v kostele sv. Václava.

Jdi po sluchu, určitě nezabloudíš!

Kontakt: Michaela Langášková, 721 529 766

Minischola dětí

Ať si velký nebo malý nebo akorát, přijď si s námi zazpívat.

Společenství mládeže

Můžeš využít příležitosti prohloubit svou víru, poznat fajn lidi a zažít spolu něco nového. Přijď mezi nás!

Mladší mládež se setkává pravidelně na faře v Moravanech, kontak: Barbora Jeřábková, 724 563 659

Starší mládež (od 15-ti let) se setkává každý druhý a čtvrtý pátek v měsíci po mši svaté (od cca 19.15h) na farě v Moravanech, Želešicích nebo Ořechově  - před každým setkáním je místo upřesněno v ohláškách.

Společenství matek

Přijměte pozvání do modlitebního společenství matek, které spojuje maminky, jež se chtějí společně modlit za své děti a vnoučata. Připojte se v prosbách ke všem modlícím se rodičům světa.

Scházíme se každou sobotu v 7 hodin (Květná 8, Moravany).

Kontakt: Oldřiška Langášková, 737 478 084

Společenství mužů

Jsi muž a máš zájem upevnit svého vnitřního ducha, ujasnit si různé postoje a názory v životě či čerpat z bohatého pramene Božího Slova?

Rádi uvítáme další zájemce z řad mužů, kteří s námi chtějí podobné cesty objevovat.

Setkáváme se každou 2. neděli v měsíci večer na moravanské faře.

Modlitba mužů nad Božím slovem

Scházíme se každé pondělí v 19:45 na faře v Moravanech.

Kontakt: Jiří Šíma, 602 600 217

Misijní klub

Členem misijního klubu může být každý, komu je alespoň 15 let. Misijní klub je společenství lidí, kteří se snaží podle svých možností pomáhat potřebným v rámci Papežských misijních děl. Náš misijní klub pomáhá pravidelnou modlitbou a také finančními dary podořil například bohoslovce ve světě.

Kontakt: Lenka Šimonková, 602 592 429

Společenství manželů

Více v odkazu "Společenství manželů" zde

Živý růženec

Každodenní modlitba desátku růžence v jednotlivých rodinách naší farnosti.

Kontakt: paní Průšová, případně zde

Schonstadtské hnutí

Schonstadtská svatyňka putuje po rodinách naší farnosti a zůstává u každé po tři dny.

Kontakt: paní Průšová, případně zde

Adorace

Každou sobotu od 20 hodin je otevřen kostel sv. Václava v Moravanech s vystavenou Nejsvětější svátostí oltářní. Je to jedinečná příležitost být v tichu s naším Pánem.

Ostatní pravidelné farní aktivity během roku

Prosím sledujte v odkazu Aktuálně přesné termíny a detaily.

Tříkrálová sbírka

Zveme malé i velké koledníky, přidej se k nám!

Farní ples

Zlatý hřeb kulturního života farnosti pořádaný mládeží v ořechovské orlovně.

Těšíme se na vás na dalším farním plesu!

Postní a adventní duchovní obnova

Duchovní obnova pro manželské páry v Kostelním Vydří

Setkání rodin v Osové Bítýšce

Chceš nakouknout pod pokličku naší farnosti? Pojeď s námi v květnu na každoroční víkendové setkání rodin v Osové Bítýšce. Na své si přijde celá rodina.

Těšíme se na Tebe na dalším setkání.

Noc kostelů

Program Noci kostelů probáhá střídavě v obou kotelech naší farnosti, tedy v Moravanech (liché roky) a v Nebovidech (sudé roky).

Den dětí

Pěší pouť mužů

Prázdninové pobyty pro mládež

Farní tábory